R&D and Production

Research and Development Center

3BFAB üretkenliğini ve üretim kalitesini artırarak, yeni ürün ve hizmetler yaratmak amacını ile Mayıs 2018 tarihinde 5746 sayılı Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkındaki Kanun kapsamında “AR-GE Merkezi Belgesi”ni almaya hak kazanmıştır.

Araştırma ve geliştirmede Uygulamalı Araştırma ve Deneysel Gelişim alanında çalışmalar yapmakta olan 3BFAB, Kuyum ve Dental alanına yönelik özel 3D yazıcılar ve bu cihazlarda kullanılan malzemeleri geliştirmeyi amaçlamaktadır.

3BFAB photopolimer  türevli reçine ve DLP, LCD 3D yazıcıları araştırma, geliştirme ve ticarileştirebilme yeteneği, rekabet gücünü de destekleyerek şirketimizin en önemli kritik başarı faktörlerinden biri olmuştur.

AR-GE merkezimizde kendi geliştirdiğimiz 3D yazıcılar dışında, piyasada var olan DLP, LCD ve SLA tabanlı çalışan diğer 3D yazıcılar için özelleşmiş cihaza özel reçine geliştirme çalışmaları da yapılmaktadır.

Production Center

Üretim alanında kısa zamanda başarılı işlere imza attık. Sadece 2018 yılında ve 2019’un birkaç ayı içersinde 300’ün üzerinde Vega ve 100’ün üzerinde Mega marka 3D yazıcı ürettik. Aylık sarf malzeme (reçine) üretimimiz ise 1 ton’a ulaşmış durumda

Yurtiçi ve yurt dışı talepleri karşılıyabilmek adına Arge ve Üretim merkezimizi daha büyük ve sistemli bir alana taşımak için gerekli çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Üretimde her zaman kaliteyi arttırmayı ve dünya standartlarında üretim yapan bir firma olmayı hedefliyoruz.