Sanayii, Mimarlık, Maket , 3D Tarama, Eğitim...

Mimari projelerinizi geliştirirken
3D maketlerle sunumunuzu zenginleştirin,
fark yaratın!

Mimarlık - Maket

Projelerinizi tanıtırken eskiz ya da render görüntülerinin ötesinde 3D yazıcı kullanarak kısa zamanda ürettiğiniz maketlerle müşterilerinizi etkileyebilirsiniz.

3D yazıcı ile maket üretiminize hız kazandırın.

Maket, hızla gelişen konut satış ve pazarlama alanında artık vazgeçilmez bir sunum aracı oldu. Dış alan maketlerinin yanısıra iç mimari maketleri ile projenizin iç detaylarını da müşterilerinize kolayca aktarabilirsiniz.

Maketlerinize ince
detaylar ekleyebilirsiniz.

Geleneksel yöntemlerle elde edemediğiniz çok detaylı parçaları 3D yazıcılarla kolayca üretip maketlerinizi detaylandırabilir aynı anda zamanınızdan tasarruf edebilirsiniz.

Maket için gerekli çok
küçük objeler

Maket yapımında kullanılan ağaç, bank, trafik lambası, otomobil gibi küçük objeler genelde yurtdışıdan ithal edilip kullanılır. İthal etmek maliyetli ve zaman alan bir süreçtir ayrıca ürün seçenekleri kısıtlıdır. Kendi özel obje tasarımlarınızı özgürce 3D yazıcınızla seri bir şekilde üretip projelerinizde kullanabilirsiniz.

Maket üretiminde yıllardır 3D yazıcıları etkin kullanan Teknik Maket sahibi Erkan Yılmaz deneyimlerini aktarıyor.

Teknik Maket - 3D Yazıcı Kullanıcı Deneyimi

İnşaat, gemi ve endüstriyel makineler için maket imalatı yapan Teknik Maket, detaylı çalışmaları üç boyutlu yazıcılara emanet etti. Maket üretiminde lazer kesim ve CNC tezgahının yanında kendine yer bulan üç boyutlu yazıcılar, maketlerdeki ustalık gerektiren ince detayları büyük bir hassasiyetle tamamlıyor.

Mimarlık ve Maket Referansları

Mimari, Maket 3D Yazıcı Kullanım Örnekleri

QT Petrol Sitesi Maketi
Sistem Maket

Sistem Maket, QT Petrol Sitesi maketinde, geleneksel yöntemlerle yapımı çok zor olan çatı formunu Z-ABS filament ile Zortrax M200 3 boyutlu yazıcıda üretmiştir.

Servergazi Türbesi Maketi
Royal Maket

Denizli Restorasyon Yarışması kapsamında üretilen bu maketin, gövde ve zorlu kubbe formu 3bFab PLA filamenti kullanılarak Makerbot 3D yazıcı ile üretilmiştir.

Z-ABS

Uygulama Alanları

  • Konsept modeller
  • Görsel maketler
  • Orta düzeyli işlevsel ve test parçaları

Gemi Pervanesi Maketi
Yakamoz Maket

Yakamoz maket, savunma sanayi için yaptığı özel bir projenin pervane kısmını Zortrax M200 3D yazıcıda Z-Ultrat filament ile ürettikten sonra ardıl işlemler uygulayarak parlak bir yüzey elde etmiştir.

Avrasya Tüneli Maketi
Teknik Maket

Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan ve İstanbul boğazının altından geçen tüp geçit projesinin maketi, ölçekli ve çok parçalı olarak Zortrax 3D yazıcı ile üretilmiştir.

Minyatür Mobilya Maketleri
Min Tasarım

İç mekan maketlerini desteklemek amacı ile mobilyalardan oluşan bir koleksiyon hazırlayarak zaman kaybını minimuma indiren ve piyasadaki sınırlı modelleri kullanmak istemeyen Min Tasarım, kendi ürettikleri mobilya modelleri ile yaratıcı sunumlarını bir üst noktaya çıkardı.

Çelik Palas Oteli Girişi
ARC Maket

Çelik Palas otelinin ölçekli maketinde, girişte bulunan ve geometrisi çok zor olan bu tasarım ABS filament kullanılarak 3 boyutlu yazıcı ile üretilmiştir.

Zortrax M200

En pürüzsüz FDM baskı kalitesini sunan,
profesyonel masaüstü 3D Yazıcı