Sanayii, Mimarlık, Maket , 3D Tarama, Eğitim...

Sanayi ve Üretim Alanında
Maliyetinizi azaltın, üretiminizi hızlandırın

Sanayi - Üretim

3D yazıcı ve 3D tarayıcı teknolojilerini kullaranak işinize değer katın, rakiplerinizden bir adım önde olun.

Hızlı Prototipleme

Geleneksel üretim yöntemleri ve kalıpla üretemeyeceğiniz tasarımları bile 3 boyutlu yazıcılarla kolayca üretebilirsiniz.
Ürün geliştirme aşamasında prototip model üzerinden tasarım revizyonları, ergonomik testler yaparak kalıp maliyetinizi optimize edebilirsiniz.

Fonksiyonel ve Ergonomik Testler

Bilgisayar ortamında tasarladığınız projelerin 3D baskısını aldıktan sonra dişli sistemi gibi çalışan mekanızmalarını ve ergonomisini test edebilir. Üretim sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Kalıp üretimi ve kalıp
öncesi testler

Çok yüksek maliyete sahip kalıp üretimine geçmeden önce prototipini üretip test edebilir böylelikle yanlış kalıp üretimi gibi durumlardan kaçınmış olursunuz.
3D baskı üzerinden birkaç adımlı ardıl işlemler uygulayarak doğrudan kendi kalıbınızı üretebilirsiniz. Formlabsın High Temp reçinesi doğrudan kalıp üretimi için geliştirilmiştir.

Her Gün Yüzlerce Yolcunun Yükünü Hafifleten
Asansörler 3 Boyutlu Yazıcılarla Tanıştı

Deltatek Asansör - Kullanıcı Deneyimi

Deltatek Asansör Genel Müdürü Ege Erboz, “Geleneksel yöntemle üretim yapıldığında dijital ortamdan ötesine geçemiyorduk. Elimize somut ürün alamıyorduk. Özellikle de buton panellerinde. Çünkü bu panellerin görselliği önemli. Göze hitap etmesi lazım. Prototiplerin üretiminde hata ortaya çıkması bizi maliyet ve zaman olarak çok zorluyordu. Kalıpta revizyona gitmek zorunda kalıyorduk. 3 boyutlu yazıcılar bu sorunların çoğuna çözüm getirdi” diyor.

Sanayi - Üretim Referansları

Sanayi - Üretim 3D Yazıcı Kullanım Örnekleri

Oxbo 5170 detasser Tarım Aracı
PMC Harvesters

Üretim döngüsünde iyileştirmeler yapmak isteyen mühendisler, aracın belirli parçalarının parça işleme maliyetlerini azaltmak istiyorlardı. PMC Harvesters, Oxbo 5170 detasser’ın yapımı sırasında ilk defa 3D yazıcı kullandı.Ağır vasıta araçlarının titiz gerekliliklerini yerine getirmek için Paul, Zortrax M200 3D yazıcı ve Z-Ultrat malzemesini seçti.

Kararın arkasındaki mantık basitti, basılı unsurların arızasız tekrarlanabilirliğini sağlanmak istendi. İlk tasarımlar, istenilen form elde edilene kadar dikkatli bir şekilde test edildi. Toplamda araç, yedi adet 3B baskılı parça ile donatılmıştır: 4 süspansiyon sensörü tutacağı, açı sensörü tutacağı, genişlik göstergesi ve hoparlör tutucu. Tüm prototipler Zortrax M200’de üretildi.

Z-Ultrat

Uygulama Alanları

  • Zamana karşı dayanıklı
  • Fonksiyonel prototipler
  • Son ürün olarak kullanılabilen parçalar
  • Mekanik parçalar
  • Dayanım ve sağlamlık gerektiren parçalar

Teknotel Kamera Modülü ve EAE
Akıllı Priz Prototipi

Luteg

Akıllı otopark sistemleri için geliştirilmiş bir kamera prototipi ve kablo gerektirmeden, kolay ve güvenli enerji alınabilmesine olanak sağlayan akıllı priz sisteminin prototipleri Zortrax 3D yazıcı ile üretilmiştir.

Performans Ürünleri için Prototipler
Mishimoto

Yarış otomobilleri için geliştirilen çeşitli performans ürünlerinin prototipleri ve son ürünleri.

HF 550 Ahşap Nem Ölçer
Cihazı Prototipi

Wohler

Ergonomi testleri için geliştirilen prototip Formlabs Form 2 3D yazıcı ile 2 farklı malzeme kullanılarak üretilmiştir. Cihazın ana kasası için standart siyah reçine, tuş takımı için ise esnek reçine kullanılmıştır.

Tuşlar, kullanıcı ittiğinde bası zorladı, bu nedenle düğme duvarları çok ince ama dayanıklı olmalıydı. Esnek Reçine, ekibin “prototiplerle herhangi bir hasar veya bölümün işlevsel kısıtlamaları olmaksızın çok çeşitli testler yapmasını” sağladığını söyledi.
Şirket içinde 3B baskı ile, seri üretime başlamadan önce her bir cihaz için parçaları test etme avantajına sahip olan şirket üretim sürecini hızlandırdı ve olası hataları önceden tespit edebildi.

Esnek (Flexible) Reçine

Esneklik gerektiren parçalar için geliştirilmiş bu reçine 80A sertlik(shore) değerine sahiptir. Dokunma duyusuna hitap eden bükülebilir ve sıkıştırılabilir fonksiyonel esneklik gerektiren prototipler için geliştirilmiştir.